چالش زمان

چالش زمان *

چه‌قدر طول می‌کشه تا یه آدم ده سال پیرتر بشه؟ لابد ده سال!… اگه بهترین عکسِ ده سال پیش رو از آلبوم انتخاب کنی ممکنه پنج سال طول کشیده باشه که ده سال پیر بشی. و اگه بدترینش رو انتخاب کنی، شاید بیست سال… چیزی که به عنوان “زمان” می‌شناسیم، و گذران اون، بخشهایی از ساختار ذهن ماست و هر چه هست در اون‌جا رخ می‌ده، و یکاهاش همون‌جا شکل می‌گیره؛ برای تو رو نمی‌دونم، اما برای من ده سال ـ‌گویی‌ـ به‌قدر سرخ کردن چند تا سیب‌زمینی گذشته. اون‌جا که می‌ایستم ده دقیقه وقت برده تا سیب‌زمینی‌ها سرخ بشن، اما این‌جا که می‌ایستم صد سال. اون‌جا ممکنه ده سال پیش باشه و یا حتی ده قرن. این‌جا شاید… این‌جا شتابش زیاده. این‌جا تا بیای بگی “ز”، زمستون از زمین و هزار سال از زمان رفته.

چالش زمان

* چالشی بود که در شبکه های مجازی درگرفت و شرکت کنندگان با انتشار دو عکس از خود ـ در کنار هم ـ که یکی از عکسها مربوط به حال و دیگری مربوط به ۱۰ سال پیشتر بود، خواستند که گذر زمان و میزان تغییرات در زمان رو نشون بدن. بعدها عنوان شد که فیسبوک در راه اندازی این چالش دست داشته.

ایضاح

سن

  • مدت عمر انسان یا موجود زنده دیگر.
  • چالش عکس “10 سال پیش فیسبوک” در سال 2018 موجب به راه افتادن موج بزرگی از انتشار محتوا در فضای مجازی شد. که این چالش را به یاشر پلتفرم ها نیز کشاند.
وبلاگ