خصوصی سازی

خصوصی سازی

وقایع اتفاقیه مدام در حال افتادن است

من باب خصوصی سازی آمده بود:

“مدتی می‌شود که کشتی‌های بخار از شهر مَرسیلیه تا ساحل مملکت ایطالیا و جزیره‌ی مالته و جزایر یونان و شهرها و اطراف آن مملکت و اسلامبول حرکت و آمد و شد می‌نمایند. اگر چه این کشتی‌ها سیاح و بار تجارتی برمی‌داشتند لکن همه مال دولت بودند. در مشورت‌خانه‌ی وزرا در این روزها گفت‌وگویی شده است که کشتی دولتی دیگر روانه نکنند. و این شغل را به خلق واگذارند اگر چه در این روزها تن‌خوان به جهت اخراجات کشتی‌های مزبور از دیوان داده‌اند. اما خبر کرده‌اند که در فصل بهار سال آینده فرستادن کشتی‌های دولتی به آن سمت‌ها موقوف می‌شود. و از خلق هر کس که باشد مأذون است که کشتی روانه نماید.“*

معادله غیرطبیعی

پس امنا و صاحب منصبان معتبر مشارکت ورزیده امور دولت علیه را به شرکت برده و از آن‌جا که جیب من و شما و آنها یکی‌ست، از جیبمان برداشته در جیب کسان ریخته‌اند. و آن کسان بیت المال حیف المال کرده و طیاره‌ای که دو تومان می‌ارزید را به دوازده تومان ابتیاع کرده‌اند… و این چنین فرآیند خصوصی سازی با اصلاحات زیرساختی و و راهکارهای کارشناسی شده کارشناسان بومی، با در نظر گرفتن چشم‌انداز برنامه چندم توسعه در راستای اهداف توسعه اقتصادی در مقیاس اقتصاد کلان و با توجه به مطالبات به حق جامعه به حول و قوه الهی انشاءالله رحمان از فاز مطالعاتی به مرحله اجرا رسیده و امیدواریم که با سعه صدر و دعای خیر مردم عزیزمان با فرهنگ سازی مناسب بتوانیم این کشتی را به ساحلهای امن برسانیم.

(*) نمره‌ی چهارم روزنامه‌ی وقایع اتفاقیه.

ایضاح

خصوصی سازی

خصوصی سازی فرایندی اجرایی، مالی و حقوقی است که در بسیاری از کشورهای جهان، دولت‌ها برای انجام اصلاحات در اقتصاد و نظام اداری به اجرا درمی‌آورند. واژه “خصوصی سازی” حاکی از تغییر در تعادل بین حکومت و بازار و به نفع بازار است. خصوصی‌سازی وسیله‌ای برای افزایش کارایی عملیات یک مؤسسه اقتصادی در امور مالی و اجتماعی است؛ زیرا چنین به نظر می‌رسد که مکانیسم عرضه و تقاضا و بازار در شرایط رقابتی باعث بکارگیری بیشتر عوامل تولید، افزایش کارایی عوامل و در نتیجه تولید بیشتر و متنوع‌تر کالاها و خدمات و کاهش قیمتها خواهد گردید.

وبلاگ